ابرروان کننده بتن

C-S-H SP10R ابرروان کننده بتن بر پایه پلی کربکسیلات اتر با خاصیت حفظ اسلامپ بالا
معرفی محصول:
کاتالوگ : کلیک کنید.

C-S-H SP10R برای بتن ریزی با حمل و نقل های طولانی طراحی شده است این ماده دارای قابلیت آببند کنندگی و افزایش نفوذ ناپذیری بتن می باشد.این محصول قادر است کارایی بتن را برای زمان طولانی حفظ کند و از بروز درزهای سرد در بتن ریزی های ناپیوسته جلوگیری نماید ضمن اینکه برای مصرف در بتن های توانمند که نیازمند کسب مقاومت های زیاد و عملکرد خوب هستند مناسب است این محصول فاقد کلر بوده مطابق با استاندارد ASTM C-494 Type B,D,G و استاندارد ملی ایران به شماره ۲۹۳۰ و سایر  استانداردهای بین المللی تولید می شود و با انواع سیمان ها سازگار است.

چگونگی عملکرد C-S-H SP10R در بتن:

 C-S-H SP10R فوق روان کننده های متداول در عمل تفاوت می کند به این ترتیب که پایه این محصول پلی کربکسیلات اتر بوده و دارای زنجیره های جانبی مولکولی نیز می باشد در شروع آبگیری همانند فوق روان کننده های متداول با افزایش الکتریسیته ساکن ذرات سیمان را به خوبی پخش میکند در ادامه حضور زنجیره های جانبی باعث ممانعت شدید از تجمع مجدد ذرات سیمان می شود کماکان آن‌ها را به صورت مجزا و پخش شده نگه می دارد این رفتار پدید آورنده بتن روان حتی در مقادیر آب بسیار کم می باشد.

موارد کاربرد:

خاصیت عالی پخش کنندگی سیمان توسط C-S-H SP10R  آن را تبدیل به افزودنی ایده آل برای تولید بتن های توانمند نموده است به خصوص در طرح هایی که نسبت آب به سیمان خیلی کم باشد می توان به کمک این محصول بتنی روان تولید نمود که به آسانی قالب پذیر است است بدون نیاز به ویبره تمامی نقاط قالب را پر کرده و فاقد حباب های درشت باشد.

تاثیر بر روی بتن سخت شده:

علاوه بر اثرات این افزودنی بر بتن تازه که در هنگام ساخت و ریختن بتن کاملا چشمگیر است تاثیر مطلوبی نیز بر بتن سخت شده دارد. از آن جمله: افزایش مقاومت فشاری دراز مدت، افزایش مقاومت خمشی، بهبود مدول الاستیسیته، بهبود چسبندگی به آرماتورها و فولاد، مقاومت بهتر در برابر کربناسیون، نفوذ پذیری کمتر، پایداری بهتر در برابر عوامل آسیب رسان محیطی، کاهش انقباض و خزش، و دوام بیشتر.

مقدار مصرف:

مصرف متداول  C-S-H SP10R  بین0.5 تا 1.5 درصد وزن سیمان( مجموع مواد سیمانی) می باشد. مقادیر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشات کارگاهی مجاز است.

جزئیات محصول:

شکل ظاهری: مایع روان

رنگ: قهوه ای کمرنگ

وزن مخصوص: 1.08 تا 1.1  گرم در سانتی متر مکعب در20  درجه سانتی گراد

عدد قلیایی: 5 تا 6